🎁 Slevy až 30 % na nákup v Super zooVíce informací. 🐶

🐶 15+3kg ZDARMAVíce informací.

🎁 Lanové házedlo ZDARMA. Více informací.

Vážení zákazníci, velmi nás to mrzí, ale z technických důvodů nejsme nyní schopni odesílat objednávky z našeho skladu. Pro více informací se neváhejte obrátit na naší infolinku Po-pá, 8:00-16:00, 222 267 567 či emailu info@eukanuba-shop.cz 

/ Jak krmit březí fenu

Jak krmit březí fenu

Březost je velice důležitým obdobím, ve kterém je obzvláště dbát na správnou výživu feny. Ta totiž ovlivňuje i budoucí zdraví ještě nenarozených štěňat. 

Pečlivě se na březost připravte

Na plánovanou březost je dobré myslet s předstihem a připravit na ni výživnou kondici feny. Pokud by fena před březostí nedosáhla správné kondice, mohlo by se to později projevit na jejím zdraví. 
Kompletní krmné směsi při správném dávkování poskytnou  vaší feně dobrý základ pro nastávající období mateřství.

Březost feny

Feny jsou březí něco málo přes 60 dní. V první polovině březosti neprobíhají u feny žádné příliš viditelné změny. Dochází v podstatě jen k pomalému přibírání na váze. Oproti tomu jsou změny po šestém týdnu březosti velice rychlé. V této době může dojít ke zvýšení požadavků na energii i o 50 % oproti normálnímu stavu.

Laktace

S porodem přichází fena o množství hmotnosti, ovšem nároky na energii zůstanou stále vysoké. Tvorba mléka totiž vyžaduje ještě větší množství energie než březost samotná. Požadavky na energii zhruba 2x až 3x vyšší než je záchovná dávka. Energetickou potřebu ovlivňuje i počet kojených štěňat. 
Fenu je vhodné během kojení krmit buď krmivem pro psy v zátěži nebo krmivem pro štěňata. Počet krmných dávek by se měl navýšit. 

Odstav štěňat

Po pěti týdnech života začíná pozvolný odstav štěňat. Ta jsou již samostatná a začínají se zajímat více o své okolí, mimo jiné o jídlo, které je podáváno jejich matce. Fena v této době začíná přijímat menší množství potravy. Kolem osmi týdnů života by již měla být štěňata plně odstavena. Po úplném odstavu by se denní dávka krmiva feny měla vrátit na záchovnou dávku.