🎁 Slevy až 30 % na nákup v Super zooVíce informací. 🐶

🐶 15+3kg ZDARMAVíce informací.

🎁 Lanové házedlo ZDARMA. Více informací.

Vážení zákazníci, velmi nás to mrzí, ale z technických důvodů nejsme nyní schopni odesílat objednávky z našeho skladu. Pro více informací se neváhejte obrátit na naší infolinku Po-pá, 8:00-16:00, 222 267 567 či emailu info@eukanuba-shop.cz 

/ Jak krmit štěňata v růstu

Jak krmit štěňata v růstu

Jestli je v životě psa nějaké období, během kterého je nutné obzvláště dbát na jeho výživu, je to právě štěněcí věk. Štěňata v růstu mají rozdílné nároky na výživu na rozdíl od dospělých psů.

Štěňata v růstu potřebují více energie

Energetické nároky štěňat v růstu jsou mnohem větší než u psů dospělých, někteří odborníci uvádějí, že i čtyřnásobně větší. Krmiva pro štěňata proto obsahují koncentrované množství energie.

Důležitost kvalitních bílkovin

Štěňata by během svého růstu měla dostávat co nejkvalitnější proteiny, které zabezpečí správný vývoj všech růstových tkání.

Roste čivava stejně rychle jako doga?

Ne, mezi velikostmi plemen jsou v růstu zásadní rozdíly. Rovnoměrným tempem rostou pouze štěňata středních plemen. Malá plemena dosahují dospělosti dříve, což je důsledek jejich rychlejšího metabolismu. Růstová křivka štěňat velkých plemen je z počátku velice strmá. V tomto období rostou jejich kosti závratným tempem, což může při špatné výživě způsobit růstové obtíže. Pro tento typ štěňat jsou vyvinuta krmiva se správným zastoupením fosforu, vápníku a vyváženým množstvím tuku.

Pozor na nadbytek i nedostatek energie

Jak jsme již zmínili, štěňata mají větší nárok na energie. Správné množství energie je ale třeba neustále hlídat. Nedostatek způsobí zaostávání za růstem. Stejně tak škodlivý je ale její nadbytek, který může způsobit pozdější zdravotní problémy v dospělosti. Právě z těchto důvodů je potřeba opravdu pečlivě dbát na správný výběr kompletního krmiva a vybrat to krmivo, které se nejvíce hodí pro velikost vašeho plemene.
Všechny velikosti štěňat potřebují pro svůj vývin kvalitní bílkovinu, a to přibližně v podobném zastoupení. U štěňat velkých plemen je třeba hlídat množství tuku v krmivu, které by mělo být o něco menší. Zároveň by krmiva měla obsahovat správný poměr mezi vápníkem a fosforem pro zdravý vývoj kostí.