🎁 Slevy až 30 % na nákup v Super zooVíce informací. 🐶

🐶 15+3kg ZDARMAVíce informací.

🎁 Lanové házedlo ZDARMA. Více informací.

Vážení zákazníci, velmi nás to mrzí, ale z technických důvodů nejsme nyní schopni odesílat objednávky z našeho skladu. Pro více informací se neváhejte obrátit na naší infolinku Po-pá, 8:00-16:00, 222 267 567 či emailu info@eukanuba-shop.cz 

/ Jak správně krmit psa

Jak správně krmit psa

Jak správně krmit vaše štěňátko

Největší růst vašeho štěněte probíhá v prvních měsících jeho života. Během tohoto období mohou být energetické požadavky až třikrát vyšší než u dospělého psa na jeden kilogram hmotnosti. Jednotlivá plemena se vzhledem ke své odlišné velikosti také liší v rychlosti růstu. Štěňata velmi malých plemen rostou do věku 10 měsíců a naopak plemena obřího vzrůstu, ačkoliv v prvních měsících narůstají na váze i více než 2kg za týden, dorůstají až ve věku 24 měsíců. Protože štěňata velkých a obřích plemen mohou být zvláště náchylná k vývojovým poruchám kostry, proto potřebují kontrolované množství proteinu, energie a vápníku pro zajištění správného růstu a vývoje. Díky tomu správnému superprémiovému krmivu Eukanuba, které je přizpůsobeno velikosti plemene a rychlosti růstu vašeho štěněte, položíte základ budoucí vitalitě a zdraví. Eukanuba ví, že je vaše štěně předurčeno být malé, střední nebo velké velikosti, a proto potřebuje vyvážené krmivo s tím správným poměrem živin. Ani příliš málo a ani příliš moc. Eukanuba nabízí 4 odlišné produkty pro štěňata přizpůsobené velikosti štěňat a rychlosti jejich růstu. Všechny produkty obsahují vysokou hladinu DHA, kyseliny důležité pro vývoj mozku a schopnosti učit se. S kuřetem jako primární složkou a s řepnou vlákninou pro zajištění zdravého zažívání Eukanuba představuje to nejvhodnější krmivo pro vaše štěně.

Jak správně krmit dospělého psa

V období, kdy je váš pes plně vyvinut, jak fyzicky tak psychicky je nutné přejít na krmivo pro dospělé psy. Pro udržení jeho skvělé kondice je nutná pravidelná péče a superprémiové krmení. Eukanuba nabízí přizpůsobené produkty pro malá střední a velká plemena dospělých psů, stejně jako specifická krmiva pro vysokou a nízkou aktivitu, speciální péči pro citlivé psy a veterinární diety pro psy se zdravotními problémy.


Jak správně krmit starého pejska

Průměrná délka života může být ovlivněna faktory prostředí, ale i péči a výživou. Díky správné péči, kterou jste vašemu psovi věnovali v předchozích letech, může být zdravým seniorem. Stárnutí je přirozený proces se zřejmými změnami a dalšími choulostivými vlivy. Ve svém seniorském věku může být váš pes více náchylný k nárůstu hmotnosti, tak jak se mění jeho chování, vzhledem k poklesu aktivity tím i spotřeby energie. Může také nastat zhoršení v jeho smyslové vnímavosti a schopnosti trávení. Tak jak psi stárnou, znovu se mění jejich výživové požadavky. Proto Eukanuba nabízí dva druhy kompletního krmiva pro seniorské psy, které jim pomůže udržet tělesnou váhu a svalovou hmotu a také podpoří klouby a další tělesné funkce. Eukanuba Mature&Senior obsahuje speciální složení navržené k tomu, aby pokrylo měnící se fyzické potřeby psů od 7 let věku. Eukanuba Senior Plus, která je součástí řady Daily Care obsahuje Senior Nutri+ Systém speciálně navržený pro extra péči pro starší psy.