/ Krmení psů s nadváhou

Krmení psů s nadváhou

Stejně jako se obezita častěji a častěji objevuje u lidí, stává se tak i u našich čtyřnohých kamarádů. Dle nejnovějších statistických údajů trpí obezitou 25-40% psů. Pokud zjistíme příčinu tohoto problému a budeme se držet rad odborníků přes výživu pejsků, dá se tento problém snadno řešit.

Příčiny obezity

Nadváha u psů vzniká ve chvíli, když příjem energie převyšuje její výdej. To znamená, že pejsek dostává více krmiva než dokáže vyběhat. Další velmi častou příčinou nadváhy u psů bývá kastrace. Na to ale dnes výrobce krmiva myslí a proto vyvinuli speciální řadu krmiva pro pejsky po kastraci Eukanuba Daily Care Weight. 

Snažíme se všichni

Pokud se pevně rozhodneme, že nenecháme pejska dále se s obezitou trápit, musíme do toho zapojit celou rodinu. Pevně si stanovíme kdo bude pejska krmit, čím ho bude krmit a kdy. Dále musíme změnit způsob odměňování a to uděláme velmi jednodušše. Piškot a další nevhodné pamlsky vyměníme například za míček nebo jinou pejskovu oblíbenou hračku. Pokud se úplně nechceme vzdát pamlsků k snědku, zvolíme alespoň suchary vhodné přímo pro pejsky. Ale ani s nimi to nesmíme přehánět. Nesmíme také zapomenout na pravidelný pohyb, který určitě ocení i každý páníček.

Pomocník s názvem L-karnitin

L-karnitin (karnitin) se vyskytuje přirozeně v živočišných zdrojích proteinu. Využívá se ke zlepšení metabolizmu tuku a nedávný výzkum prokázal, že pomáhá redukovat hmotnost u psů s nadváhou. Výrobci krmiva okamžitě zareagovali a přišli na trh s novým složením granulí, které L-karnitin obsahuje. Jedná se například o tyto krmiva:
Eukanuba Adult Light Large Breed
Eukanuba Adult Small/Medium Light Breed
 
 
Nezapomínejte, že obezita u pejsků je stejně nebezpečná jako u lidí a může způsobit velmi závažné zdravotní problémy!! Pomožte svému pejskovi prožít bezstarostný život, určitě se vám bohatě odmění.