🎁 Slevy až 30 % na nákup v Super zooVíce informací. 🐶

🐶 15+3kg ZDARMAVíce informací.

🎁 Lanové házedlo ZDARMA. Více informací.

Vážení zákazníci, velmi nás to mrzí, ale z technických důvodů nejsme nyní schopni odesílat objednávky z našeho skladu. Pro více informací se neváhejte obrátit na naší infolinku Po-pá, 8:00-16:00, 222 267 567 či emailu info@eukanuba-shop.cz 

/ Výživa štěňat velkých plemen

Výživa štěňat velkých plemen

Štěňata velkých plemen mají specifické nároky na výživu. Rostou totiž rychlejším tempem, než je tomu u štěňat malých a středních plemen. Krmiva Eukanuba pro štěňata velkých plemen jsou navržena tak, aby nepodporovala překotný růst a špatný růst kostí
Jak často krmit štěně velkých plemen?

Po odstavu krmíme štěňata až pětkrát denně, od půl roku rozdělujeme denní krmnou dávku podle tabulky na balení krmiva do tří dávek. Štěně musí mít celodenně přístup k čerstvé pitné vodě.
Na rozdíl od menších plemen, která dosahují dospělosti už v jenom roce, štěňata velkých plemen jsou dospělá až mezi 18 a 24 měsíci. Pro správný růst musí mít krmivo pro tento typ štěňat redukované množství energie.

Všeho moc škodí

Všeobecným omylem poslední doby je představa, že štěňatům velkých plemen musíme dodávat vápník navíc. Kompletní krmiva obsahují správný podíl vápníku pro tato štěňata. Nadbytečným přidáváním vápníku můžete riskovat růstové problémy, které mohou vést až k anomáliím.

Vybírejte krmivo správně

Krmiva pro štěňata velkých plemen by měla mít správný poměr mezi vápníkem a fosforem pro správný vývoj pohybového aparátu; redukovaný obsah metabolizovatelné energie pro rovnoměrný růst, rybí tuk bohatý na vitamíny a především kvalitní bílkoviny živočišného původu, jako hlavní stavební jednotku organismu. Vláknina v krmivu je důležitá pro správnou funkci střev. Suroviny jsou na obalu krmiv Eukanuba řazeny sestupně od těch nejvíce zastoupených, ideální je, pokud je na prvním místě maso.

Jak přejít na krmivo pro dospělé psy?

Až dosáhne pes dospělosti, je třeba mu připravit vhodně přechod na krmivo pro dospělé psy. První den mu dejte tři čtvrtiny misky granulí pro štěňata a čtvrtku nového krmiva pro dospěláky; druhý den krmiva namíchejte půl na půl; třetí den dejte čtvrtinu štěněcího a tři čtvrtiny dospělého. Přechod dokončete čtvrtý den, kdy dejte štěněti již celou krmnou dávku krmiva pro dospělé psy.