/ Zdravé klouby u velkých psů

Zdravé klouby u velkých psů

Přání každého majitele pejska je, aby byl jeho čtyřnohý kamarád zdravý a nic mu nebránilo prožít bezstarostný život. V tomto článku se zaměříme na téma, jak se postarat o to, aby měl Váš pes zdravé klouby a kosti. Věnovat se budeme především pejskům velkých plemen, kterých se toto týká nejčastěji. Velká plemena mají v dospělosti 25kg a více, což znamená velkou zátěž právě na pohybový aparát, především klouby.
 
S péčí o klouby bychom měli začít hned ve štěněcím věku a to správným výběrem krmiva. A jak tedy poznáme vhodné krmivo.
 
Krmivo by mělo obsahovat specifické živiny, které napomáhají udržovat zdravé klouby a tím zajistí bezbolestný pohyb, jedná se především o Glukosamin a chondroitin sulfát – přírodní složky v krmivu, které jsou důležité po udržování zdravé a hlavně silné chrupavky
  
Bohužel se vyskytují případy, kdy pejskové již trpí nějakou kloubní dysfunkcí, např. dysplazie kyčelního kloubu, dysplazie loketního kloubu, radius cervus, osteochondróza atd. Pro tyto pejsky bylo speciálně vyvinuto krmivo Eukanuba Daily Care Sensitive Joints pro psy s citlivými klouby, které je obohaceno přírodními rybími oleji a kloubními preparáty, které zajistí pružnost kloubů.